کارخانه ای با چوب ماکارونی لوله ای مانا در تهران تولید می کند

ماکارونی لوله ای مانا سرشار از کربوهیدرات است که مصرف زیاد آن می تواند برای شما مضر باشد. همچنین حاوی گلوتن است، نوعی پروتئین که برای کسانی که به گلوتن حساس هستند مشکلاتی ایجاد می کند. از سوی دیگر، ماکارونی می تواند برخی از مواد مغذی را که برای سلامتی مهم هستند، فراهم کند.

ماکارانی نوعی نودل است که به طور سنتی از گندم دوروم، آب یا تخم مرغ تهیه می شود. آن را به شکل های مختلف رشته در می آورند و سپس در آب جوش می پزند.

امروزه بیشتر محصولاتی که به عنوان ماکارانی به فروش می رسند از گندم معمولی تهیه می شوند. با این حال، رشته های مشابه را می توان از غلات دیگر مانند برنج، جو یا گندم سیاه تهیه کرد. برخی از انواع ماکارونی در طول فرآوری تصفیه می‌شوند، سبوس و جوانه گندم را از مغز جدا می‌کنند و بسیاری از مواد مغذی را از بین می‌برند.

گاهی اوقات ماکارونی تصفیه شده غنی می شود، به این معنی که برخی از مواد مغذی مانند ویتامین B و آهن به آن اضافه می شود. ماکارونی سبوس دار نیز موجود است که حاوی تمام قسمت های مغز گندم است. چاشنی های متداول برای ماکارانی شامل گوشت، سس، پنیر، سبزیجات و سبزیجات است.

از گندم دوروم و آب تهیه می شود، اگرچه رشته فرنگی را می توان از غلات دیگر تهیه کرد. ماکارانی های تصفیه شده، غنی شده و غلات کامل در دسترس هستند. ماکارونی تصفیه شده بیشترین مصرف را دارد. اکثر مردم ماکارونی تصفیه شده را ترجیح می دهند، به این معنی که هسته گندم از جوانه و سبوس و بسیاری از مواد مغذی موجود در آن پاک شده است.

ماکارونی غلات کامل نیز نسبت به ماکارونی تصفیه شده کالری کمتر و فیبر و ریزمغذی های خاصی دارد. فیبر بدون هضم از طریق دستگاه گوارش حرکت می کند و به افزایش سیری کمک می کند. به همین دلیل، ماکارونی غلات کامل ممکن است در کاهش اشتها و اشتها موثرتر از ماکارونی تصفیه شده باشد.