گردو بدون پوست سبز موجب جن زدگی یک مرد شد

با توجه به انباشته شدن مطالعات اخیر در مورد بررسی اثرات سلامتی مصرف گردو بدون پوست سبز، چه از جمله و چه فراتر از اثرات سلامت قلب و عروق، یک مرور سیستماتیک از این ادبیات برای بررسی قدرت شواهد ضروری است.

هدف، واقعگرایانه برای بررسی ارتباط بین مصرف گردو و پیامدهای مرتبط با سلامت عمومی (به ویژه مرگ و میر به هر علت، دیابت نوع 2، CVD، سندرم متابولیک، چاقی، سرطان، سلامت عصبی و روانی، اسکلتی عضلانی، گوارشی و اختلالات مادری) و تأثیر آن بر اختلالات مرتبط نشانگرهای خطر بیماری که در مطالعات منتشر شده از سال 2017 تاکنون گزارش شده است.

روش پوست کندن گردو با آب جوش

گردو دارای فیبر، پروتئین، امگا 3 و امگا 6 بالایی است. این مواد مغذی با هم به عنوان سرکوب کننده اشتها عمل می کنند. علاوه بر این، گردو عایق سمت راست مغز را تحریک می کند که مقدار پپتید YY (PYY) را افزایش می دهد، هورمونی که سیری را افزایش می دهد و باعث می شود معده برای مدت طولانی تری احساس سیری کند.

یک مطالعه نشان می دهد که رژیم غذایی ناشی از گردو باعث کاهش وزن بهتر نسبت به سایر رژیم های غذایی انرژی می شود. گنجاندن گردو در رژیم غذایی روزانه نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه ممکن است به مدیریت وزن نیز کمک کند. انرژی را افزایش می دهد طبق مطالعات، محتوای ویتامین B موجود در گردو به افزایش سطح انرژی کمک می کند.

می توانید مقداری گردو را به یک فنجان ماست اضافه کنید و یک مشت به عنوان میان وعده صبح میل کنید یا برای افزایش سطح انرژی آن را به اسموتی برای صبحانه اضافه کنید. برای مغز خوبه گردو سرشار از آلفا لینولنیک اسید است که یک اسید چرب امگا 3 گیاهی است. گردو همچنین دارای ترکیبات پلی فنلی بیشتری نسبت به سایر مغزها است.

هم اسیدهای چرب امگا 3 و هم پلی فنول ها غذاهای ضروری برای مغز شما هستند. مطالعات سطوح پایین امگا 3 را با اختلالات خلقی مرتبط می‌دانند و در نتیجه گردو می‌تواند به ثبات خلق و خو و از بین بردن افسردگی یا اضطراب کمک کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مداخلات تغذیه‌ای زودهنگام و بلندمدت با گردو ممکن است اثرات مفیدی در حفظ عملکرد شناختی و محافظت در برابر زوال شناختی مرتبط با افزایش سن داشته باشد. همچنین خطر را کاهش می دهد، شروع را به تاخیر می اندازد، یا اختلال شناختی و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.